Chat with us, powered by LiveChat

Gece yarısı oy birliği ile istifa

Gece yarısı oy birliği ile istifa

Son dönemde Türk futbol kamuoyunun en çok eleştirdiği isimlerden biri olan Merkez Hakem Kurulu Başkanı Serdar Tatlı, dün istifa etti. Tatlı’nın beklenmeyen istifası ise şöyle geldi; Trabzon ile Fenerbahçe arasında oynanan karşılaşmanın ardından yaşanan hakem tartışmaları sonrası Kulüpler Birliği ile TFF Yönetimi önceki gün bir araya geldi. MHK’nin yapısını değiştirmek için yapılan zirveye Serdar Tatlı davet edilmedi.

ÇULCU VE ÇELİK ÖN PLANDA

Bu durumdan rahatsız olan Tatlı, gece geç saatlere kadar da kendisinin toplantı sonucu konusunda bilgilendirilmesini bekledi. Bu konuda bir gelişme olmayınca yönetim kurulu ile birlikte istifa kararı aldı. Tatlı, dün sabah erken saatlerde Riva’ya gelerek 10. haftanın atamalarını yaptı. Atamalar sonrası istifasını TFF’ye sundu. Yeni MHK adayları arasında ise Mustafa Çulcu ve Sabri Çelik ön planda.

Serdar Tatlı, hakemlere bu mesajı attı

RANDEVU İSTEDİ

MHK’nin yapısının değiştirmek için yapılan toplantılara davet edilmediği için rahatsız olan TFFGHD’in Başkanı Abdurrahman Arıcı, TFF Başkanı Nihat Özdemir’den bir randevu talep etti. Arıcı bu bulaşma sonrası bir açıklama yapacak.

MELER’E ATAMA VAR

Dün son hakem atamasını yapan Serdar Tatlı, geçtiğimiz hafta oynanan Trabzon-F.enerbahçe maçının tartışılan hakemi Ali Şansalan’a görev vermedi. Ancak Tatlı derbinin VAR hakemi Halil Umut Meler’i ise F.Bahçe-Alanya maçında görevlendirdi.

KULÜPLER BİRLİĞİ CEPHESİ: ALINAN KARARI BİZ İSTEMEDİK

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, MHK Başkanı Serdar Tatlı’nın istifa emesi ile ilgili “TFF’yle görüşmemizde Serdar Tatlı ile ilgili olumsuz bir görüş belirtilmemiştir. Sadece sistemle ilgili problemler var. Serdar Tatlı’nın ayrılması, federasyonu ilgilendirir. 20 kulübün de bu yönde isteği olmamıştır. Problemler; eğitimler, hakem atamaları, gözlemci raporları vb. durumlar.” ifadelerini kullandı.