Chat with us, powered by LiveChat

Galatasaray’da Marcao ve Kerem barıştı

Galatasaray’da Marcao ve Kerem barıştı

Giresunspor-Galatasaray maçında istenmeyen görüntülere neden olan Marcao ile Kerem Aktürkoğlu barıştı. İkili antrenman öncesi takım arkadaşları önünde birbirine sarılarak barıştılar.

Ligde 16 Ağustos’ta deplasmanda Giresunspor ile oynanan maçta Kerem Aktürkoğlu’na saldıran Marcao, verilen para cezasının ardından yaklaşık 1 hafta önce affedilerek milli takım arasında antrenmanlara alınmaya başlandı. İkili, A Milli Takım’da olan Kerem Aktürkoğlu’nun dönmesinin ardından ilk kez karşılaştı

Sarı-kırmızılı takımın teknik direktörü Fatih Terim, daha önce sosyal medyadan özür dileyen Marcao ile şiddete maruz kalan genç Kerem’i takım arkadaşlarının önünde buluşturdu.

İki oyuncunun barışmasından önce Fatih Terim bir konuşma yaparken, “Burada 25-30 tane adam. Bunların hepsi ayrı huyda, ayrı lisanda, ayrı dinde, ayrı kültürde. Doğal olarak bu kadar insanın, yabancı insanın birarada olması, çok kolay bir şey değil. Fizik olarak bu kadar efor sarfeden bir bünye, doğal olarak mental olarak da büyük bir yorgunluk, psikolojik olarak da saha içi ve saha dışında baskı altında olunması, bazen sonuçların da iyi gitmemesiyle her insanda bir çöküntü yaratır. Bu kadar genç bir grubun 30 yaş üstler için de genç diyorum, hayat için çok genç onlar, istemediği bazı yükselişler, bazı sinirsel hareketler, bazı münakaşalar hatta bazen kavgaya varan hadiseler olabilir. Antrenmanda, soyunma odasında, koridorlarda ama bir dozu, tadı, makul tarafı olmalıdır. Marcao ile Kerem arasındaki olay maalesef sahada cereyan etmiştir. Marcao’nun benim odamdaki özrünün, burada olmuştu, sahada… Burada, hepinizin içinde dilemesini istedim. Marcao da bu işin doğru olmadığını, yanlış yaptığını, üzüntü duyduğunu zaten defalarca dile getirdi. Ailesinden de kendisinden de özür diledi. Ayrıca bunu da yapmak zorundaydı” dedi.

MARCAO: İNANILMAZ PİŞMANIM

Marcao, takım arkadaşlarının önünde, “Öncelikle hepinizden özür diliyorum. İlk başta Kerem kardeşimden. İnanılmaz pişmanım. Hiç istemediğim bir davranışı gösterdim. Başta Kerem kardeşimden, bütün takım arkadaşlarımdan, Fatih Hocamdan, yardımcılarından, tüm teknik ekipten özür diliyorum. Hiç tasvip etmediğim bir hareketti. Olmaması gereken bir hareketti. Çok fazla konuşulacak bir şey de yok. Yüzde yüz ben suçluyum. Bu çok ortada. O yüzden bir kez daha herkesin önünde Kerem kardeşimden özür dilemek istiyorum” açıklamasını yaptı.

Brezilyalı daha sonra Kerem Aktürkoğlu ile sarıldı. Teknik heyet ve oyuncular iki oyuncuyu alkışladı.

Giresunspor-Galatasaray maçında Marcao, takım arkadaşı Kerem Aktürkoğlu’na saldırmış ve kırmızı kart görmüştü. PFDK, Brezilyalı oyuncuya 8 maç men cezası vermişti.

Marcao daha sonra sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı ve “İnanılmaz pişmanım. Yapmamam gereken hiç istemediğim bir davranış gösterdim. Başta Kerem kardeşimden, bütün takım arkadaşlarımdan ve hocamdan özür diliyorum. Yüzde yüz ben suçluyum!” ifadelerini kullandı.


Winbir Güncel Giriş